Tancar
36249 continguts | Actualització: 22-11-2017
El portal lingüístic de la Corporació Catalana de Mitjans Audiovisuals
cerca cerca avançada
general pel·lícules
Imprimir

haiximita

Etiquetes
Pronunciació orientativa
AFI   
[or.]   
həʃimítə
[occ.]   
haʃimíta
  • Admès aplicat a la dinastia que governa actualment a Jordània. [Ús no recollit al DIEC]
  • Ús incorrecte com a gentilici dels habitants d'aquest país en comptes de jordà, -ana.

Plural: haiximites.

Forma incorrecta: *haiximí.
Segueix-nos a...