Tancar
36343 continguts | Actualització: 15-12-2017
El portal lingüístic de la Corporació Catalana de Mitjans Audiovisuals
cerca cerca avançada
general pel·lícules
Imprimir

País Basc, el

Comprèn les províncies de Biscaia, Guipúscoa i Àlaba.

Capital: Vitòria.

Gentilici: basc, -a.

Denominació sinònima: Euskadi.

 

Llista de topònims del País Basc (sense Navarra ni País Basc francès):

Els topònims de la llista següent que inclouen una barra inclinada (/) reprodueixen la doble denominació oficial. En aquests casos, d'acord amb la norma general, donem preferència a la forma basca (com a forma pròpia, a més d'oficial, del territori) en els contextos comunicatius en què només fem servir un dels dos noms oficials.

Els topònims que inclouen un guionet (-) corresponen a una única denominació oficial (resultat de la unió de dos nuclis de població).

Enllaç extern: Web govern basc (formes oficials)  

 

NOM MUNICIPI PROVÍNCIA
Abadiño (només municipi) Abadiño Biscaia
Abadiño-Zelaieta Abadiño Biscaia
Abaltzisketa Abaltzisketa Guipúscoa
Abanto Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena Biscaia
Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena (només municipi) Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena Biscaia
Aberasturi Vitòria Àlaba
Abetxuko Vitòria Àlaba
Abezia Urkabustaiz Àlaba
Abiña (Andoni Deuna) / Abiña (San Antonio) Sukarrieta Biscaia
Abornikano Urkabustaiz Àlaba
Abusu/Peña (La) Arrigorriaga Biscaia
Acebedo Valdegovía/Gaubea Àlaba
Aceña (La)/Atxuriaga Galdames Biscaia
Acilu Iruraiz-Gauna Àlaba
Acosta/Okoizta Zigoitia Àlaba
Adana San Millán/Donemiliaga Àlaba
Aduna Aduna Guipúscoa
Agarre Arrieta Biscaia
Aginaga Eibar Guipúscoa
Aginaga Usurbil Guipúscoa
Aginaga Zumarraga Guipúscoa
Agiñaga (abans Agiñiga) Ayala/Aiara Àlaba
Agirre Arrieta Biscaia
Agirre Arrigorriaga Biscaia
Agirre Bermeo Biscaia
Agirre Laukiz Biscaia
Agirre Muxika Biscaia
Agirre-Aperribai Galdakao Biscaia
Agurain/Salvatierra Agurain/Salvatierra Àlaba
Ahedo Karrantza Harana/Valle de Carranza Biscaia
Aia Aia Guipúscoa
Aia Ataun Guipúscoa
Aiastia (San Miguel) Elgoibar Guipúscoa
Aitza Zarautz Guipúscoa
Aizarna Zestoa Guipúscoa
Aizarnazabal Aizarnazabal Guipúscoa
Ajangiz (només municipi) Ajangiz Biscaia
Ajuria Muxika Biscaia
Akartegi Hondarribia Guipúscoa
Akerregi Hernani Guipúscoa
Akorda Ibarrangelu Biscaia
Akorda-Bollar Ereño Biscaia
Alaitza Iruraiz-Gauna Àlaba
Alangua Agurain/Salvatierra Àlaba
Albeniz Asparrena Àlaba
Albiz Mendata Biscaia
Albiztur Albiztur Guipúscoa
Alcedo Lantarón Àlaba
Alda Harana/Valle de Arana Àlaba
Aldaba Tolosa Guipúscoa
Aldai Fruiz Biscaia
Aldana Amorebieta-Etxano Biscaia
Aldapa/Cuesta (La) Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena Biscaia
Aldeacueva Karrantza Harana/Valle de Carranza Biscaia
Aldekona (San Isidro) Derio Biscaia
Alde Zaharra
Hondarribia Guipúscoa
Alegia Alegia Guipúscoa
Alegia Gabiria Guipúscoa
Alegría-Dulantzi Alegría-Dulantzi Àlaba
Alen Sopuerta Biscaia
Aletxa Arraia-Maeztu Àlaba
Algorta Getxo Biscaia
Ali/Ehari Vitòria Àlaba
Alkiza Alkiza Guipúscoa
Almika Bermeo Biscaia
Alonsotegi Alonsotegi Biscaia
Aloria Amurrio Àlaba
Altamira Beasain Guipúscoa
Altamira-San Kristobal Busturia Biscaia
Altube Zuia Àlaba
Altzaa Etxebarria Biscaia
Altzaga Altzaga Guipúscoa
Altzaga Erandio Biscaia
Altzibar Oiartzun Guipúscoa
Altzo Altzo Guipúscoa
Altzola Aia Guipúscoa
Altzola Elgoibar Guipúscoa
Altzuaga Zeanuri Biscaia
Altzusta Zeanuri Biscaia
Alzola-Echebatalla (actualment Altzola)

Alzaga Aramaio Guipúscoa
Amalloa Markina-Xemein Biscaia
Amarita Vitòria Àlaba
Amasa Villabona Guipúscoa
Ambasaguas Karrantza Harana/Valle de Carranza Biscaia
A. M. de Meñaka-Barrena (actualment Meñakabarrena)

Ametzaga Asparrena Àlaba
Ametzaga Meñaka Biscaia
Ametzaga Zuia Àlaba
Ametzola Zeberio Biscaia
Amezketa Amezketa Guipúscoa
Amona Muxika Biscaia
Amorebieta Amorebieta-Etxano Biscaia
Amoroto (només municipi) Amoroto Biscaia
Amoroto-Elejalde (actualment Eleizalde)

Amurrio Amurrio Àlaba
Amute-Kosta Hondarribia Guipúscoa
Anda Kuartango Àlaba
Andagoia Kuartango Àlaba
Andatza Aia Guipúscoa
Andeko Fruiz Biscaia
Andeko Mungia Biscaia
Andicona (actualment Andikoa)

Andikoa Berriz Biscaia
Andoain (pron. [andoáin]) Andoain Guipúscoa
Andoin Asparrena Àlaba
Andollu Vitòria Àlaba
Andraka Lemoiz Biscaia
Andra Mari Getxo Biscaia
Andra Mari Gorliz Biscaia
Andra-Mari Morga Biscaia
Anduaga (Santa Lutzia) Ezkio-Itsaso Guipúscoa
Angiozar Bergara Guipúscoa
Angostina Bernedo Àlaba
Anoeta Anoeta Guipúscoa
Anteparaluzeta Otxandio Biscaia
Antezana Vitòria Àlaba
Antezana de la Ribera Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
Antoñana Campezo/Kanpezu Àlaba
Antzizar Beasain Guipúscoa
Antzuola Antzuola Guipúscoa
Anucita Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
Añana (només municipi) Añana Àlaba
Añes Ayala/Aiara Àlaba
Añorga Sant Sebastià Guipúscoa
Añua Elburgo/Burgelu Àlaba
Aozaratza Aretxabaleta Guipúscoa
Apatamonasterio Atxondo Biscaia
Apellániz/Apinaniz Arraia-Maeztu Àlaba
Aperregi Zuia Àlaba
Apinaniz/Apellániz Arraia-Maeztu Àlaba
Apodaka Zigoitia Àlaba
Apotzaga Eskoriatza Guipúscoa
Apotzagaetxebarri Aretxabaleta Guipúscoa
Apregindana Urkabustaiz Àlaba
Aprikano Kuartango Àlaba
Arakaldo Arakaldo Biscaia
Araia Asparrena Àlaba
Arama Arama Guipúscoa
Aramaio (només municipi) Aramaio Àlaba
Arana Gernika-Lumo Biscaia
Arandoño Mallabia Biscaia
Arane Bermeo Biscaia
Arangiz Vitòria Àlaba
Aranguren Zalla Biscaia
Aranoltza-San Antolin Derio Biscaia
Aranoltza-San Antolin Zamudio Biscaia
Arantzazu (només municipi) Arantzazu Biscaia
Arantzazu Oñati Guipúscoa
Arantzazu-Zelaia (actualment Arantzazugoiti)

Arantzazugoiti Arantzazu Biscaia
Araotz Oñati Guipúscoa
Aratz-Matxinbenta Beasain Guipúscoa
Aratz-Matxinbenta Ezkio-Itsaso Guipúscoa
Arbacegui-Munitibar (actualment Munitibar)

Arbaiza Orozko Biscaia
Arbigano Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
Arboleda (La)/Zugaztieta
Valle de Trapaga/Trapagaran Biscaia
Arbuio Alonsotegi Biscaia
Arbulu Elburgo/Burgelu Àlaba
Arcoll-Santiago (actualment Arkoll)

Arditurri Oiartzun Guipúscoa
Areantza Aretxabaleta Guipúscoa
Areatza Areatza Biscaia
Areatza Gorliz Biscaia
Areatza/Arenaza Arraia-Maeztu Àlaba
Areiltza-Olatzar Zeberio Biscaia
Areitio Mallabia Biscaia
Arena (La) Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena Biscaia
Arenao Sopuerta Biscaia
Arenas (Las)-Areeta Getxo Biscaia
Arenaza/Areatza Arraia-Maeztu Àlaba
Arene Arrankudiaga Biscaia
Aresandiaga Zeberio Biscaia
Arespalditza/Respaldiza Ayala/Aiara Àlaba
Aretxabaleta Aretxabaleta Guipúscoa
Aretxabaleta Vitòria Àlaba
Aretxaga Zuia Àlaba
Aretxalde Lezama Biscaia
Arexola Aramaio Àlaba
Argandoña Vitòria Àlaba
Argiñao Zeberio Biscaia
Argisain (Santa Marina) Errezil Guipúscoa
Argomaniz Elburgo/Burgelu Àlaba
Ariatza Muxika Biscaia
Ariltza-Olatzar Zeberio Biscaia
Ariniz (actualment Ariñez)

Ariñez Vitòria Àlaba
Arizgoiti Basauri Biscaia
Arkaia Vitòria Àlaba
Arkarazo Aretxabaleta Guipúscoa
Arkaute Vitòria Àlaba
Arketa-Aranburu Mundaka Biscaia
Arkolla Hondarribia Guipúscoa
Arkotxa Zaratamo Biscaia
Arkulanda Zeberio Biscaia
Arluzea Bernedo Àlaba
Armentia Vitòria Àlaba
Armintza Lemoiz Biscaia
Armiñón Armiñón Àlaba
Armotxerria Forua Biscaia
Arosteguieta (actualment Aroztegieta)

Aroztegieta Dima Biscaia
Arraga Aramaio Àlaba
Arragua Oiartzun Guipúscoa
Arraia-Maeztu (només municipi) Arraia-Maeztu Àlaba
Arrankudiaga (només municipi) Arrankudiaga Biscaia
Arrasate (només municipi) Arrasate/Mondragón Guipúscoa
Arrate Eibar Guipúscoa
Arratzu (només municipi) Arratzu Biscaia
Arrazola Atxondo Biscaia
Arrazua-Ubarrundia (només municipi) Arrazua-Ubarrundia Àlaba
Arreo Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
Arriaga Erandio Biscaia
Arriaga Vitòria Àlaba
Arriano Kuartango Àlaba
Arriaran Beasain Guipúscoa
Arriaundi (actualment Santa Maña)

Arrieta (només municipi) Arrieta Biscaia
Arrieta Iruraiz-Gauna Àlaba
Arrieta Zegama Guipúscoa
Arrietamendi Azkoitia Guipúscoa
Arrigorriaga Arrigorriaga Biscaia
Arriola Asparrena Àlaba
Arritzala Agurain/Salvatierra Àlaba
Arroa Bekoa Zestoa Guipúscoa
Arroa Goikoa Zestoa Guipúscoa
Arroiabe Arrazua-Ubarrundia Àlaba
Arrona-Estación (actualment Arroa Bekoa)

Arranotegi Bermeo Biscaia
Arrutiegia Aia Guipúscoa
Arta Ziortza-Bolibar Biscaia
Artadi Zumaia Guipúscoa
Artatza Leioa Biscaia
Artaza/Artatza Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
Artaza Foronda Vitòria Àlaba
Artea (només municipi) Artea Biscaia
Arteaga Derio Biscaia
Arteaga (San Martin) Zamudio Biscaia
Artika Bermeo Biscaia
Artomaña Amurrio Àlaba
Artxua/Archúa Kuartango Àlaba
Artzainerreka Mutriku Guipúscoa
Artzalde Bakio Biscaia
Artzalluz Errezil Guipúscoa
Artzentales (només municipi) Artzentales Biscaia
Artziniega Artziniega Àlaba
Arzubiaga Arrazua-Ubarrundia Àlaba
Asa/Assa Lanciego/Lantziego Àlaba
Askartza Vitòria Àlaba
Askizu Getaria Guipúscoa
Asparrena (només municipi) Asparrena Àlaba
Aspiunza Arrankudiaga Biscaia
Axpuru San Millán/Donemiliaga Àlaba
Assa/Asa Lanciego/Lantziego Àlaba
Asteasu Asteasu Guipúscoa
Astegieta Vitòria Àlaba
Asteitza Bedia Biscaia
Astelarra Muxika Biscaia
Astepe Amorebieta-Etxano Biscaia
Asterria Zeanuri Biscaia
Asterrika Berriatua Biscaia
Astigarraga Astigarraga Guipúscoa
Astigarreta Beasain Guipúscoa
Astigarribia Mutriku Guipúscoa
Astrabudua Erandio Biscaia
Astúlez/Estuliz Valdegovía/Gaubea Àlaba
Asua-Lauroeta Erandio Biscaia
Ataun (només municipi) Ataun Guipúscoa
Atauri Arraia-Maeztu Àlaba
Atela Mungia Biscaia
Atiaga/Atiega Añana Àlaba
Atsobakar Lasarte-Oria Guipúscoa
Atxika-Errekalde Errigoiti Biscaia
Atxondo (només municipi) Atxondo Biscaia
Atxondoa Forua Biscaia
Atxuri Mungia Biscaia
Atxuriaga/Aceña (La) Galdames Biscaia
Audikana Barrundia Àlaba
Audikana Vitòria Àlaba
Aulesti Aulesti Biscaia
Aulesti Etxebarria Biscaia
Aurrekoetxe Laukiz Biscaia
Autzagana Amorebieta-Etxano Biscaia
Auzotxikia Tolosa Guipúscoa
Avellaneda Sopuerta Biscaia
Axkoeta/Escota Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
Axpe Atxondo Biscaia
Axpe-San Bartolome Busturia Biscaia
Axpuru San Millán/Donemiliaga Àlaba
Ayala/Aiara (només municipi) Ayala/Aiara Àlaba
Azazeta Arraia-Maeztu Àlaba
Azilu/Acilu Iruraiz-Gauna Àlaba
Azkarai Gordexola Biscaia
Azkoaga Aramaio Àlaba
Azkoitia Azkoitia Guipúscoa
Azkue (San Roke) Elgoibar Guipúscoa
Azpeitia Azpeitia Guipúscoa
Azpilgoeta Mendaro Guipúscoa
Aztiria Gabiria Guipúscoa

Bachicabo Valdegovía/Gaubea Àlaba
Bakio (només municipi) Bakio Biscaia
Bakixa (actualment Fauste)

Balastera (La) Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena Biscaia
Baldatika Forua Biscaia
Baliarrain Azpeitia Guipúscoa
Balmaseda Balmaseda Biscaia
Balparda Santurtzi Biscaia
Baluga (La) Sopuerta Biscaia
Baños de Ebro/Mañueta Baños de Ebro/Mañueta Àlaba
Barainka Ispaster Biscaia
Barajuen Aramaio Àlaba
Barakaldo (només municipi) Barakaldo Biscaia
Baranbio Amurrio Àlaba
Barandika Muxika Biscaia
Bargondia Dima Biscaia
Barinaga Markina-Xemein Biscaia
Baroja-Zumentu Peñacerrada/Urizaharra Àlaba
Barrenaldea Zegama Guipúscoa
Barria San Millán/Donemiliaga Àlaba
Barrietas (Las)/Olabarrieta Sopuerta Biscaia
Barrika (només municipi) Barrika Biscaia
Barrio Valdegovía/Gaubea Àlaba
Barriobusto Oyón/Oion Àlaba
Barroeta Arratzu Biscaia
Barroeta Bedia Biscaia
Barrón Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
Barrundia Barrundia Àlaba
Barrutia Arratzu Biscaia
Basabe Valdegovía/Gaubea Àlaba
Basakoetxe Ugao-Miraballes Biscaia
Basalgo Bergara Guipúscoa
Basauntz Igorre Biscaia
Basauri (només municipi) Basauri Biscaia
Baserri-Santa Ana Berango Biscaia
Basetxeta Gautegiz Arteaga Biscaia
Basetxeta-Atxoste Ereño Biscaia
Basigo Bakio Biscaia
Basondo Kortezubi Biscaia
Basozabal Mungia Biscaia
Basozabal Sondika Biscaia
Basquiñuelas Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
Bastida/Labastida Labastida Àlaba
Beasain Beasain Guipúscoa
Beasainmendi Beasain Guipúscoa
Beballara Asteasu Guipúscoa
Beballea (actualment Beballara)

Bedaio Tolosa Guipúscoa
Bedarona Ea Biscaia
Bedia (només municipi) Bedia Biscaia
Bedoña Arrasate/Mondragón Guipúscoa
Beizama Beizama Guipúscoa
Bekea Galdakao Biscaia
Belako Mungia Biscaia
Belandia Urduña/Orduña Biscaia
Belauntza Belauntza Guipúscoa
Bellojín Valdegovía/Gaubea Àlaba
Beluntza Urkabustaiz Àlaba
Binasperi/Viñaspre Lanciego/Lantziego Àlaba
Bengoetxea Orozko Biscaia
Bentalde Bakio Biscaia
Beotegi Ayala/Aiara Àlaba
Berango Berango Biscaia
Berano Nagusia Mallabia Biscaia
Berano Txikia Mallabia Biscaia
Berantevilla Berantevilla Àlaba
Berastegi Berastegi Guipúscoa
Berbikez Gordexola Biscaia
Berezao Oñati Guipúscoa
Berganzo Zambrana Àlaba
Bergara Bergara Guipúscoa
Bergonda/Bergüenda Lantarón Àlaba
Bermeo Bermeo Biscaia
Bernagoitia Amorebieta-Etxano Biscaia
Bernales Karrantza Harana/Valle de Carranza Biscaia
Bernedo Bernedo Àlaba
Berreaga Plentzia Biscaia
Berreagamendi Mungia Biscaia
Berreño Munitibar-Arbatzegi Gerrikaitz Biscaia
Berriatua (només municipi) Berriatua Biscaia
Berrikano Zigoitia Àlaba
Berrio-Aldape Elorrio Biscaia
Berriozabaleta-Aramiño Elorrio Biscaia
Berriz (només municipi) Berriz Biscaia
Berriz-Olacueta (actualment Olakueta)

Berrobi Berrobi Guipúscoa
Berrojaz Muxika Biscaia
Berrostegieta Vitòria Àlaba
Berrozi Bernedo Àlaba
Betolaza Arrazua-Ubarrundia Àlaba
Betoño Vitòria Àlaba
Bezi Sopuerta Biscaia
Biáñez Karrantza Harana/Valle de Carranza Biscaia
Biasteri/Laguardia Laguardia Àlaba
Bidania Bidegoian Guipúscoa
Bidasoa Irun Guipúscoa
Bidegoian (actualment Bidania-Goiatz)   Guipúscoa
Bidekoetxe Bedia Biscaia
Bikarregi Dima Biscaia
Bikuña San Millán/Donemiliaga Àlaba
Bilañoko Esparrua/Villaño (Cerca de) Urduña/Orduña Biscaia
Bilar/Elvillar Elvillar/Bilar Àlaba
Bilbao Bilbao Biscaia
Bildosola Artea Biscaia
Billela Mungia Biscaia
Biloda/Víllodas Iruña de Oca/Iruña Oka Àlaba
Birgara Barren/Virgala Menor Arraia-Maeztu Àlaba
Birgara Goien/Virgala Mayor Arraia-Maeztu Àlaba
Bitoriano Zuia Àlaba
Bolibar Ziortza-Bolibar Biscaia
Bolibar Vitòria Àlaba
Bolibar-Ugazua Eskoriatza Guipúscoa
Boluaga/Baluga (La) Sopuerta Biscaia
Boroa Amorebieta-Etxano Biscaia
Botiola Fruiz Biscaia
Bóveda Valdegovía/Gaubea Àlaba
Brinkola Legazpi Guipúscoa
Bujanda Campezo/Kanpezu Àlaba
Buradon Gatzaga/Salinillas de Buradón Labastida Àlaba
Burbustu-Altamira Zaratamo Biscaia
Burdarias Muxika Biscaia
Burgelu/Elburgo Elburgo/Burgelu Àlaba
Buruaga Zigoitia Àlaba
Buruntza Andoain Guipúscoa
Busturia (només municipi) Busturia Biscaia
Butroi Gatika Biscaia

Cadegal Ortuella Biscaia
Caicedo de Yuso/Kaizedo Behekoa Lantarón Àlaba
Caicedo Sopeña Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
Calera del Prado (La) Karrantza Harana/Valle de Carranza Biscaia
Calizas (Las) Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena Biscaia
Callejo (El) Karrantza Harana/Valle de Carranza Biscaia
Campezo/Kanpezu (només municipi) Campezo/Kanpezu Àlaba
Campijo Artziniega Àlaba
Campillar (El) Laguardia Àlaba
Campillo (El) Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena Biscaia
Caranca Valdegovía/Gaubea Àlaba
Cárcamo (nom oficial: Karkamu)
Cardedo Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena Biscaia
Carranza (només municipi) Karrantza Harana/Valle de Carranza Biscaia
Carreras (Las) Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena Biscaia
Castaño (El) Sopuerta Biscaia
Castaños (Los) Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena Biscaia
Castillo/Gaztelu Vitòria Àlaba
Castillo Sopeña Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
Celayetas (actualment Zelaieta)

Cerca (La) Karrantza Harana/Valle de Carranza Biscaia
Cicujano/Zekuiano Arraia-Maeztu Àlaba
Cobarón (abans Kobaron) Muskiz Biscaia
Comunión/Komunioi Lantarón Àlaba
Concha Karrantza Harana/Valle de Carranza Biscaia
Corro Valdegovía/Gaubea Àlaba
Cortes (Las) Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena Biscaia
Costera Ayala/Aiara Àlaba
Cotorrio Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena Biscaia
Cruz (La) (nom oficial: Kurtzea)

Cuesta (La)/Aldapa Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena Biscaia
Cueto Trucios-Turtzioz Biscaia

Dallo Barrundia Àlaba
Deba Deba Guipúscoa
Delika Amurrio Àlaba
Demiku Bermeo Biscaia
Deminigus (actualment Demiku)

Derio (només municipi) Derio Biscaia
Dima (només municipi) Dima Biscaia
Dobaran Urduliz Biscaia
Domaikia Zuia Àlaba
Done Bikendi Harana/San Vicente de Arana Harana/Valle de Arana Àlaba
Donemiliaga/San Millán (municipi) San Millán/Donemiliaga Àlaba
Doneztebe Etxebarri Biscaia
Donostia (vg. Sant Sebastià) Sant Sebastià Guipúscoa
Dudea (abans San Miguel) Amorebieta-Etxano Biscaia
Dulantzi/Alegría Alegría-Dulantzi Àlaba
Durana Arrazua-Ubarrundia Àlaba
Durango Durango Biscaia
Durañona Valle de Trapaga/Trapagaran Biscaia
Durruma/San Román de San Millán San Millán/Donemiliaga Àlaba
Durruma Kanpezu/San Román de Campezo Bernedo Àlaba

Ea Ea Biscaia
Egilatz/Eguilaz San Millán/Donemiliaga Àlaba
Egileor Agurain/Salvatierra Àlaba
Egileta Alegría-Dulantzi Àlaba
Egino Asparrena Àlaba
Eguen Gizaburuaga Biscaia
Eguilaz/Egilatz San Millán/Donemiliaga Àlaba
Ehari/Ali Vitòria Àlaba
Eibar Eibar Guipúscoa
Eitua Berriz Biscaia
Eitzaga Getaria Guipúscoa
Eitzaga Zaldibar Biscaia
Elantxobe Elantxobe Biscaia
Elbarrena Zizurkil Guipúscoa
Elburgo/Burgelu Elburgo/Burgelu Àlaba
Elciego Elciego Àlaba
Eldua Berastegi Guipúscoa
Elduain Elduain Guipúscoa
Eleizalde-Olabarri Errigoiti Biscaia
Eleizondo Zeanuri Biscaia
Elexabeitia Artea Biscaia
Elexalde Amoroto Biscaia
Elexalde Arratzu Biscaia
Elexalde Basauri Biscaia
Elexalde Bedia Biscaia
Elexalde Galdakao Biscaia
Elexalde Gamiz-Fika Biscaia
Elexalde Gorliz Biscaia
Elexalde Ibarrangelu Biscaia
Elexalde Igorre Biscaia
Elexalde Leioa Biscaia
Elexalde Nabarniz Biscaia
Elexalde Barrika Barrika Biscaia
Elexalde Derio Derio Biscaia
Elexalde Forua Forua Biscaia
Elexalde/Goikoelexalde Larrabetzu Biscaia
Elexalde Mendata Mendata Biscaia
Elexalde-Zeeta Ereño Biscaia
Elgea Barrundia Àlaba
Elgezabal Mungia Biscaia
Elgeta Elgeta Guipúscoa
Elgoibar Elgoibar Guipúscoa
Elguero Valle de Trapaga/Trapagaran Biscaia
Elizalde Laukiz Biscaia
Elizalde Oiartzun Guipúscoa
Elizmendi Asteasu Guipúscoa
Elkano Aia Guipúscoa
Elkano Zarautz Guipúscoa
Elorregi Bergara Guipúscoa
Elorriaga Kortezubi Biscaia
Elorriaga Vitòria Àlaba
Elorrio Elorrio Biscaia
Elortza/Leorza Arraia-Maeztu Àlaba
Elortza Urduliz Biscaia
Elosu Legutio Àlaba
Elosua Bergara Guipúscoa
Elotxelerri Loiu Biscaia
Elvillar/Bilar Elvillar/Bilar Àlaba
Emerando Meñaka Biscaia
Emerando Mungia Biscaia
Endoia Zestoa Guipúscoa
Epela Hernani Guipúscoa
Erandio (només municipi) Erandio Biscaia
Erandio Goikoa Erandio Biscaia
Erbera Maruri Biscaia
Erbera Etxebarria Biscaia
Erbi Ayala/Aiara Àlaba
Erdoizta Errezil Guipúscoa
Erdoñana/Ordoñana San Millán/Donemiliaga Àlaba
Erentxun Iruraiz-Gauna Àlaba
Ereño Bedia Biscaia
Ereño (només municipi) Ereño Biscaia
Ereñotzu Hernani Guipúscoa
Ergoien Gamiz-Fika Biscaia
Ergoien Maruri Biscaia
Ergoien Oiartzun Guipúscoa
Ergoiena Amezketa Guipúscoa
Eribe Zigoitia Àlaba
Ermitabarri-Ibarra Zeberio Biscaia
Ermua Ermua Biscaia
Eroso-Ugarte Bedia Biscaia
Errekaballara Asteasu Guipúscoa
Errekalde Gautegiz Arteaga Biscaia
Errenteria Errenteria Guipúscoa
Errenteria Gernika-Lumo Biscaia
Erretana Vitòria Àlaba
Errezil Errezil Guipúscoa
Erribera Berriatua Biscaia
Erribera Beitia/Ribera Baja (només municipi) Ribera Baja/Erribera Beitia Àlaba
Erriberagoitia/Ribera Alta (només municipi) Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
Errigoiti Errigoiti Biscaia
Erroeta/Onraita Arraia-Maeztu Àlaba
Erroitegi/Roitegui Arraia-Maeztu Àlaba
Errotaiega Gordexola Biscaia
Errotaldea Alegia Guipúscoa
Escanzana Berantevilla Àlaba
Escota/Axkoeta Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
Eskerika Morga Biscaia
Eskibel Vitòria Àlaba
Eskoriatza Eskoriatza Guipúscoa
Eskuernaga/Villabuena de álava Villabuena de álava/Eskuernaga Àlaba
Esparta Artea Biscaia
Espejo Valdegovía Àlaba
Estarrona Vitòria Àlaba
Estavillo Armiñón Àlaba
Estibaliz Vitòria Àlaba
Esturo Muxika Biscaia
Etura Barrundia Àlaba
Etxabarri-Ibiña Zigoitia Àlaba
Etxabarri-Kuartango Kuartango Àlaba
Etxabarri Urtupiña Barrundia Àlaba
Etxabe Aizarnazabal Guipúscoa
Etxaguen Aramaio Àlaba
Etxaguen Zigoitia Àlaba
Etxano Amorebieta-Etxano Biscaia
Etxebarri (només municipi) Etxebarri Biscaia
Etxebarria (només municipi) Etxebarria Biscaia
Etxegoien Ayala/Aiara Àlaba
Etxetaballa Aia Guipúscoa
Etxezarreta Aizarnazabal Guipúscoa
Euba Amorebieta-Etxano Biscaia
Ezama Errezil Guipúscoa
Eziago Hernani Guipúscoa
Ezkerekotxa Iruraiz-Gauna Àlaba
Ezkio Ezkio-Itsaso Guipúscoa
Ezkio-Itsaso (només municipi) Ezkio-Itsaso Guipúscoa

Faido Peñacerrada/Urizaharra Àlaba
Fauste (abans Bakixa) Iurreta Biscaia
Florida (La) Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena Biscaia
Fontecha Lantarón Àlaba
Foronda Vitòria Àlaba
Forua (només municipi) Forua Biscaia
Fresneda Valdegovía Àlaba
Fruiz (només municipi) Fruiz Biscaia

Gabika Ereño Biscaia
Gabiria Gabiria Guipúscoa
Gaintza (només municipi) Gaintza Guipúscoa
Galarreta San Millán/Donemiliaga Àlaba
Galartza Aretxabaleta Guipúscoa
Galartza Etxebarria Biscaia
Galdakao (només municipi) Galdakao Biscaia
Galdames (només municipi) Galdames Biscaia
Galdona Mutriku Guipúscoa
Galindo-Salcedillo Valle de Trapaga/Trapagaran Biscaia
Gallarta Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena Biscaia
Gallartu Orozko Biscaia
Gamarra Mayor/Gamarra Nagusia Vitòria Àlaba
Gamarra Menor/Gamarra Gutxia Vitòria Àlaba
Gamiz Vitòria Àlaba
Gamiz-Fika (només municipi) Gamiz-Fika Biscaia
Ganbe Mungia Biscaia
Gandia Gorliz Biscaia
Gantzaga Aramaio Àlaba
Garagaltza Oñati Guipúscoa
Garagartza Arrasate/Mondragón Guipúscoa
Garagartza Mendaro Guipúscoa
Garai Gatika Biscaia
Garai (San Migel) Garai Biscaia
Garaio Barrundia Àlaba
Garaioltza Lezama Biscaia
Garai (només municipi) Garai Biscaia
Gardata-Artika Ispaster Biscaia
Gardelegi Vitòria Àlaba
Garibai Oñati Guipúscoa
Garin Beasain Guipúscoa
Gatika (només municipi) Gatika Biscaia
Gauna Iruraiz-Gauna Àlaba
Gautegiz Arteaga (només municipi) Gautegiz Arteaga Biscaia
Gazaga Zaldibar Biscaia
Gazeo Iruraiz-Gauna Àlaba
Gazeta Elburgo/Burgelu Àlaba
Gazeta Elorrio Biscaia
Gaztañeta Elorrio Biscaia
Gaztelu Gaztelu Guipúscoa
Gaztelu Larrabetzu Biscaia
Gaztelu/Castillo Vitòria Àlaba
Gaztelua Abadiño Biscaia
Gebara Barrundia Àlaba
Geldo Zamudio Biscaia
Gellao Eskoriatza Guipúscoa
Gerea Mallabia Biscaia
Gerediaga Abadiño Biscaia
Gereña Vitòria Àlaba
Gernika-Lumo (vg. Guernica) Gernika-Lumo Biscaia
Gerrika Munitibar-Arbatzegi Gerrikaitz Biscaia
Gerrikaitz Munitibar-Arbatzegi Gerrikaitz Biscaia
Gesalibar Arrasate/Mondragón Guipúscoa
Gesaltza Añana/Salinas de Añana Añana Àlaba
Getaria Getaria Guipúscoa
Getxo (només municipi) Getxo Biscaia
Gezala Zeberio Biscaia
Gibelortzaga (San Pelaio) (abans Pelaio Deuna) Bermeo Biscaia
Gilierna/Guillerna Zuia Àlaba
Gizaburuaga (només municipi) Gizaburuaga Biscaia
Gobeo Vitòria Àlaba
Goiain Legutio Àlaba
Goialdea Zegama Guipúscoa
Goiatz Bidegoian Guipúscoa
Goiballara Asteasu Guipúscoa
Goiballea (actualment Goiballara)

Goiburu Andoain Guipúscoa
Goierri Aulesti Biscaia
Goierri Barrika Biscaia
Goierri Garai Biscaia
Goierri Zaldibar Biscaia
Goierria Murueta Biscaia
Goierria-Ziortza Markina-Xemein Biscaia
Goiherri Erandio Biscaia
Goikoelexalde/Elexalde Larrabetzu Biscaia
Goita Mallabia Biscaia
Goitana (actualment Goita)

Goitioltza Lezama Biscaia
Goitisolo Bakio Biscaia
Goiuria Iurreta Biscaia
Goiuri-Ondona Urkabustaiz Àlaba
Gometxa Vitòria Àlaba
Gopegui Zigoitia Àlaba
Gordeliz Artziniega Àlaba
Gordexola (només municipi) Gordexola Biscaia
Gordoa Asparrena Àlaba
Gordón Trucios-Turtzioz Biscaia
Gorgolas Artzentales Biscaia
Goribar Oñati Guipúscoa
Gorliz (només municipi) Gorliz Biscaia
Gornutz (Montaña) Hondarribia Guipúscoa
Goroeta Aretxabaleta Guipúscoa
Gorordo Gatika Biscaia
Gorozika Arratzu Biscaia
Gorozika Muxika Biscaia
Gudugarreta Beasain Guipúscoa
Gueldos (actualment Geldo)

Guellano (actualment Gellao)

Güeñes Güeñes Biscaia
Guereñu Iruraiz-Gauna Àlaba
Guernica Gernika-Lumo Biscaia
Guillarte/Gibilloarrate Kuartango Àlaba
Guillerna/Gilierna Zuia Àlaba
Guinea Valdegovía Àlaba
Gumuzio Galdakao Biscaia
Gure Mendi Lemoiz Biscaia
Gurendes-Quejo Valdegovía Àlaba
Gurutze Oiartzun Guipúscoa
Gusurmendi Gorliz Biscaia
Gutiolo Zaratamo Biscaia

Herboso Karrantza Harana/Valle de Carranza Biscaia
Heredia Barrundia Àlaba
Hereña Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
Hermua Barrundia Àlaba
Hernani Hernani Guipúscoa
Hernialde Hernialde Guipúscoa
Herrera Zalla Biscaia
Herriko Plaza Artea Biscaia
Hijona/Ixona Elburgo/Burgelu Àlaba
Hondarribia Hondarribia Guipúscoa
Hueto Abajo-Oto Barren Vitòria Àlaba
Hueto Arriba/Oto Goien Vitòria Àlaba

Ibaguen Ayala/Aiara Àlaba
Ibarbia Errezil Guipúscoa
Ibarguen Zeanuri Biscaia
Ibarguren Asparrena Àlaba
Ibarra Aramaio Àlaba
Ibarra Bedia Biscaia
Ibarra Gamiz-Fika Biscaia
Ibarra Ibarra Guipúscoa
Ibarra Orozko Biscaia
Ibarrangelu (només municipi) Ibarrangelu Biscaia
Ibarrangelu-Elejalde Ibarrangelu Biscaia
Ibarrola Aulesti Biscaia
Ibarruri Muxika Biscaia
Ibiri Laranga Mutriku Guipúscoa
Ibisate Arraia-Maeztu Àlaba
Idiazabal Idiazabal Guipúscoa
Idotorbe (San Pedro) Elgoibar Guipúscoa
Iekora/Yécora Iekora/Yécora Àlaba
Igai Ribera Baja/Erribera Beitia Àlaba
Igartua Gatika Biscaia
Igeldo Sant Sebastià Guipúscoa
Iglesia (La) Trucios-Turtzioz Biscaia
Igorre (només municipi) Igorre Biscaia
Iguria Elorrio Biscaia
Ihurre Olaberria Guipúscoa
Ihurre/Yurre Vitòria Àlaba
Ikaztegieta Ikaztegieta Guipúscoa
Ikazurieta Nabarniz Biscaia
Ilarduia Asparrena Àlaba
Ilarratza Vitòria Àlaba
Iluntzar Markina-Xemein Biscaia
Indusi Dima Biscaia
Inoso Urkabustaiz Àlaba
Intxaurbizkar Dima Biscaia
Intxaurraga Nabarniz Biscaia
Inurrieta Kuartango Àlaba
Ipiñaburu Zeanuri Biscaia
Irabaien Okondo Àlaba
Iraeta Zestoa Guipúscoa
Iratzagorria Gordexola Biscaia
Irauregi Alonsotegi Biscaia
Irun Irun Guipúscoa
Iruña de Oca/Iruña Oka (només municipi) Iruña de Oca/Iruña Oka Àlaba
Irura Irura Guipúscoa
Iruraiz-Gauna (només municipi) Iruraiz-Gauna Àlaba
Iruretaegia Aia Guipúscoa
Isla Gautegiz Arteaga Biscaia
Ispaster (només municipi) Ispaster Biscaia
Ispaster-Elexalde Ispaster Biscaia
Isuskitza Plentzia Biscaia
Itsaso Ezkio-Itsaso Guipúscoa
Itsaso-Alegia Ezkio-Itsaso Guipúscoa
Itsasondo Itsasondo Guipúscoa
Iturreta Markina-Xemein Biscaia
Iturreta Mendexa Biscaia
Iturribaltzaga Mungia Biscaia
Iturrieta Agurain/Salvatierra Àlaba
Iturriotz Oiartzun Guipúscoa
Itziar Deba Guipúscoa
Iurreta Iurreta Biscaia
Ixona/Hijona Elburgo/Burgelu Àlaba
Izarra Urkabustaiz Àlaba
Izarraitz Azkoitia Guipúscoa
Izartza Bernedo Àlaba
Izartza Sondika Biscaia
Izebal Muxika Biscaia
Izoria Ayala/Aiara Àlaba
Izurieta Aretxabaleta Guipúscoa
Izurtza (només municipi) Izurtza Biscaia

Jainko-Oleaga Arrieta Biscaia
Jaitzubia
Hondarribia Guipúscoa
Jandiola Okondo Àlaba
Jarralta Sopuerta Biscaia
Jauregi Bedia Biscaia
Jauregi Hernani Guipúscoa
Jauregui Iruraiz-Gauna Àlaba
Jokano Kuartango Àlaba
Jugo Zuia Àlaba
Jundiz Vitòria Àlaba
Jungitu Vitòria Àlaba

Kaizedo Behekoa/Caicedo de Yuso Lantarón Àlaba
Kalezar Usurbil Guipúscoa
Kanala Gautegiz Arteaga Biscaia
Kanala Sukarrieta Biscaia
Kanpantxu Ajangiz Biscaia
Kanpantxua Murueta Biscaia
Kanpezu/Campezo (només municipi) Kanpezu/Campezo Àlaba
Kardeo Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena Biscaia
Karkamu (abans Cárcamo) Valdegovía Àlaba
Karrantza Harana/Valle de Arana (municipi) Karrantza Harana/Valle de Arana Àlaba
Karrika Oiartzun Guipúscoa
Katadiano Kuartango Àlaba
Kexaa/Quejana Ayala/Aiara Àlaba
Kintana Bernedo Àlaba
Kobaron (actualment Cobarón)

Komunioi/Comunión Lantarón Àlaba
Kontrasta Harana/Valle de Arana Àlaba
Korres Arraia-Maeztu Àlaba
Kortezubi Kortezubi Biscaia
Kosta Hondarribia Guipúscoa
Kripan Kripan Àlaba
Krispiña/Crispijana Vitòria Àlaba
Kuartango (només municipi) Kuartango Àlaba
Kukullaga Etxebarri Biscaia
Kurpidea Aia Guipúscoa
Kurtziaga-Arropain Ispaster Biscaia
Kurtzea Galdakao Biscaia
Kurtzero (Ugarte) Muxika Biscaia

Labarrieta/Olabarrieta Sopuerta Biscaia
Labastida/Bastida Labastida Àlaba
Labraza Oyón/Oion Àlaba
Lacervilla Berantevilla Àlaba
Lacorzana Armiñón Àlaba
Lacorzanilla Berantevilla Àlaba
Lagrán Lagrán Àlaba
Laguardia/Biasteri Laguardia Àlaba
Lahoz Valdegovía Àlaba
Lalastra Valdegovía Àlaba
Lamiako Leioa Biscaia
Lamindao Dima Biscaia
Laminoriako Erret Harana / Real Valle de Laminoria Arraia-Maeztu Àlaba
Lanciego/Lantziego Lanciego/Lantziego Àlaba
Landa Arrazua-Ubarrundia Àlaba
Landa Sondika Biscaia
Landa Urduliz Biscaia
Landaberde Forua Biscaia
Landarbaso Sant Sebastià Guipúscoa
Landotz Muxika Biscaia
Lanestosa Lanestosa Biscaia
Langara Ganboa/Nanclares de Ganboa Arrazua-Ubarrundia Àlaba
Langarika Iruraiz-Gauna Àlaba
Langaurrealdea Alegia Guipúscoa
Langraiz Oka/Nanclares de la Oca Iruña de Oca/Iruña Oka Àlaba
Lantarón (només municipi) Lantarón Àlaba
Lantziego/Lanciego Lanciego/Lantziego Àlaba
Lanzas Agudas Karrantza Harana/Valle de Carranza Biscaia
Lapuebla de Labarca Lapuebla de Labarca Àlaba
Lariz Gizaburuaga Biscaia
Larrabe Murueta Biscaia
Larrabetzu Larrabetzu Biscaia
Larraña Oñati Guipúscoa
Larraul Larraul Guipúscoa
Larrauri Mungia Biscaia
Larrauri-Markaida Mungia Biscaia
Larrazkueta Urkabustaiz Àlaba
Larrea Barrundia Àlaba
Larreineta Valle de Trapaga/Trapagaran Biscaia
Larrekoetxe Lasarte-Oria Guipúscoa
Larrinbe Amurrio Àlaba
Larrino Aretxabaleta Guipúscoa
Larrinoa Zigoitia Àlaba
Larruskain-Amalloa Markina-Xemein Biscaia
Las Arenas/Areeta Getxo Biscaia
Lasarte Lasarte-Oria Guipúscoa
Lasarte Vitòria Àlaba
Lasarte-Oria (només municipi) Lasarte-Oria Guipúscoa
Lasao Zestoa Guipúscoa
Laserna Laguardia Àlaba
Lasierra Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
Lastur Deba Guipúscoa
Laudio/Llodio Laudio/Llodio Àlaba
Laukariz Mungia Biscaia
Laukiz (només municipi) Laukiz Biscaia
Launtzain Areatza Biscaia
Laurgain Aia Guipúscoa
Lauroeta Loiu Biscaia
Lauros (actualment Lauroeta)

Laxier Gizaburuaga Biscaia
Laxier-Ocamica (actualment Laxier)

Lazkao Lazkao Guipúscoa
Lazkaomendi Lazkao Guipúscoa
Leaburu Leaburu Guipúscoa
Leagi Mendexa Biscaia
Leciñana de la Oca Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
Leciñana del Camino/Leziñana Lantarón Àlaba
Legarda Vitòria Àlaba
Legazpi Legazpi Guipúscoa
Legizamon Etxebarri Biscaia
Legorreta Legorreta Guipúscoa
Legutio (abans Legutiano) Legutio Àlaba
Leintz-Gatzaga Leintz-Gatzaga Guipúscoa
Leioa (només municipi) Leioa Biscaia
Leiz-Miñota Elorrio Biscaia
Leizotz Andoain Guipúscoa
Lejarzo/Lexartzu Ayala/Aiara Àlaba
Lekamaña Amurrio Àlaba
Lekeitio Lekeitio Biscaia
Lekerika Nabarniz Biscaia
Lekeriketa Elorrio Biscaia
Lemoa Lemoa Biscaia
Lemoiz (només municipi) Lemoiz Biscaia
Lemorieta (actualment Lemoa)

Lendoño Behekoa/Lendoño de Abajo Urduña/Orduña Biscaia
Lendoño Goikoa/Lendoño de Arriba Urduña/Orduña Biscaia
Leorza/Elortza Arraia-Maeztu Àlaba
Lequericas (actualment Lekeriketa)

Lermanda Vitòria Àlaba
Letea Errezil Guipúscoa
Letona Zigoitia Àlaba
Lexartzu/Lejarzo Ayala/Aiara Àlaba
Leza Leza Àlaba
Lezama Amurrio Àlaba
Lezama (només municipi) Lezama Biscaia
Lezesarri Oñati Guipúscoa
Leziñana/Leciñana del Camino Lantarón Àlaba
Lezo Lezo Guipúscoa
Libao Arrieta Biscaia
Libero Gatika Biscaia
Likona Mendexa Biscaia
Lizartza Lizartza Guipúscoa
Llanteno Ayala/Aiara Àlaba
Llodio/Laudio Laudio/Llodio Àlaba
Llona Mungia Biscaia
Loinatz Beasain Guipúscoa
Loiola Azpeitia Guipúscoa
Loiola Arratzu Biscaia
Loiu (només municipi) Loiu Biscaia
Lopidana Vitòria Àlaba
Los Martires (actualment Osintxu)

Loza Peñacerrada/Urizaharra Àlaba
Lubarrietaondo Gatika Biscaia
Lubiano Vitòria Àlaba
Luiaondo Ayala/Aiara Àlaba
Lujo/Luxo Ayala/Aiara Àlaba
Lukiano Zuia Àlaba
Luko Arrazua-Ubarrundia Àlaba
Lumo Gernika-Lumo Biscaia
Luna Kuartango Àlaba
Lutxana-Enekurri Erandio Biscaia
Luxo/Lujo Ayala/Aiara Àlaba
Luyando (actualment Luiaondo)

Luzuriaga San Millán/Donemiliaga Àlaba

Madaria Ayala/Aiara Àlaba
Maeztu/Maestu Arraia-Maeztu Àlaba
Magdalena Berriatua Biscaia
Magdalena Ubidea Biscaia
Maguna Muxika Biscaia
Malats Aulesti Biscaia
Mallabia Mallabia Biscaia
Maltzaga Eibar Guipúscoa
Mandaita/Montevite Iruña de Oca/Iruña Oka Àlaba
Mandaluiz Fruiz Biscaia
Mandojana Vitòria Àlaba
Mandubia Ezkio-Itsaso Guipúscoa
Manurga Zigoitia Àlaba
Manzaneda de Biáñez Karrantza Harana/Valle de Carranza Biscaia
Manzanos Ribera Baja/Erribera Beitia Àlaba
Mañaria Mañaria Biscaia
Mañu Bermeo Biscaia
Mañuas (actualment Mañu)

Mañueta/Baños de Ebro Baños de Ebro/Mañueta Àlaba
Margarita Vitòria Àlaba
Marieta-Larrinzar Barrundia Àlaba
Marin Eskoriatza Guipúscoa
Marinda Kuartango Àlaba
Markaida Mungia Biscaia
Markina Zuia Àlaba
Markina-Xemein Markina-Xemein Biscaia
Markinez Bernedo Àlaba
Markio Ugao-Miraballes Biscaia
Marmiz Mendata Biscaia
Maroño Ayala/Aiara Àlaba
Martiartu Arrigorriaga Biscaia
Martindegi Hernani Guipúscoa
Martioda Vitòria Àlaba
Maruri (només municipi) Maruri Biscaia
Marutxaga Mungia Biscaia
Marzana Atxondo Biscaia
Matamoros-Burtzako Valle de Trapaga/Trapagaran Biscaia
Matauco Vitòria Àlaba
Matienzo Karrantza Harana/Valle de Carranza Biscaia
Maturana Barrundia Àlaba
Maurola Mungia Biscaia
Mazmela Eskoriatza Guipúscoa
Meabe Markina-Xemein Biscaia
Meaga Getaria Guipúscoa
Meaka Morga Biscaia
Meakaur Morga Biscaia
Meatzerreka Arrasate/Mondragón Guipúscoa
Mekoleta Otxandio Biscaia
Melledes Ribera Baja/Erribera Beitia Àlaba
Menagarai-Beotegi Ayala/Aiara Àlaba
Menchacas (actualment Mentxakaeta)

Mendaro (només municipi) Mendaro Guipúscoa
Mendarozabal Mendaro Guipúscoa
Mendarozketa Zigoitia Àlaba
Mendata (només municipi) Mendata Biscaia
Mendazoa Ispaster Biscaia
Mendeika Urduña/Orduña Biscaia
Mendelu Hondarribia Guipúscoa
Mendexa (només municipi) Mendexa Biscaia
Mendibil Arrazua-Ubarrundia Àlaba
Mendieta Ajangiz Biscaia
Mendieta Artziniega Àlaba
Mendiguren Vitòria Àlaba
Mendixur/Mendijur Barrundia Àlaba
Mendiola Abadiño Biscaia
Mendiola Eskoriatza Guipúscoa
Mendiola Vitòria Àlaba
Mendiondo Laukiz Biscaia
Mendiondo Urduliz Biscaia
Mendi-Txiki Aizarnazabal Guipúscoa
Mendotza Gamiz-Fika Biscaia
Mendoza Vitòria Àlaba
Mendraka Elorrio Biscaia
Menoio Ayala/Aiara Àlaba
Mentxakaeta Laukiz Biscaia
Meñaka (només municipi) Meñaka Biscaia
Meñakabarrena Meñaka Biscaia
Mercadillo Sopuerta Biscaia
Merelludi Berriatua Biscaia
Merika Nabarniz Biscaia
Mespelerreka/Regato (El) Barakaldo Biscaia
Mesterika Meñaka Biscaia
Metxika Errigoiti Biscaia
Mezkia San Millán/Donemiliaga Àlaba
Mijancas Berantevilla Àlaba
Mijoa Mutriku Guipúscoa
Mimbredo Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
Mimetiz Zalla Biscaia
Miñao/Miñano Mayor Vitòria Àlaba
Miñao Gutxia/Miñano Menor Vitòria Àlaba
Mioma Valdegovía Àlaba
Miraballes (vegeu Ugao)

Mizkia Mutriku Mutriku Guipúscoa
Moiordin-Barrondo Zaratamo Biscaia
Molinar Karrantza Harana/Valle de Carranza Biscaia
Molinilla Lantarón Àlaba
Momoitio Garai Biscaia
Monasterioguren Vitòria Àlaba
Mondragón (municipi) Arrasate/Mondragón Guipúscoa
Montaña Hondarribia Guipúscoa
Monte Arratzu Biscaia
Montellano Galdames Biscaia
Montevite/Mandaita Iruña de Oca/Iruña Oka Àlaba
Monteskue Tolosa Guipúscoa
Montoria Peñacerrada/Urizaharra Àlaba
Moreaga Sopela Biscaia
Moreda Araba/Moreda de Álava (només municipi) Moreda Araba Àlaba
Morga (només municipi) Morga Biscaia
Morgaondo Morga Biscaia
Morillas Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
Mugitzagaina Aizarnazabal Guipúscoa
Munain San Millán/Donemiliaga Àlaba
Muncharaz (actualment Muntsaratz)

Mundaka Mundaka Biscaia
Mungia Mungia Biscaia
Muniketa Muxika Biscaia
Munitibar Munitibar-Arbatzegi Gerrikaitz Biscaia
Munitibar-Arbatzegi Gerrikaitz (només municipi) Munitibar-Arbatzegi Gerrikaitz Biscaia

Muntsaratz Abadiño Biscaia
Muñecas (Las) Sopuerta Biscaia
Murga Ayala/Aiara Àlaba
Murgia Oñati Guipúscoa
Murgia Zuia Àlaba
Murgoitio Berriz Biscaia
Murrieta Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena Biscaia
Murtatza Bedia Biscaia
Murua Zigoitia Àlaba
Murueta Murueta Biscaia
Murueta Orozko Biscaia
Musitu Arraia-Maeztu Àlaba
Muskiz (només municipi) Muskiz Biscaia
Mutiloa Mutiloa Guipúscoa
Mutriku Mutriku Guipúscoa
Muxika (només municipi) Muxika Biscaia

Nabarniz (només municipi) Nabarniz Biscaia
Navarrate Legutio Àlaba
Navarrete Bernedo Àlaba
Nanclares de Ganboa/Langara Ganboa Arrazua-Ubarrundia Àlaba
Nanclares de la Oca/Langraiz Oka Iruña de Oca/Iruña Oka Àlaba
Narbaiza San Millán/Donemiliaga Àlaba
Narea Aulesti Biscaia
Natxitua Ea Biscaia
Navaridas Navaridas Àlaba
Nocedal Ortuella Biscaia
Nograro Valdegovía Àlaba
Nuarbe Azpeitia Guipúscoa
Nuvilla Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba

Oba Dima Biscaia
Ocerinmendi (actualment Otzerimendi)

Ocio Zambrana Àlaba
Odiaga Amoroto Biscaia
Oiardo Urkabustaiz Àlaba
Oiartzun (només municipi) Oiartzun Guipúscoa
Oikia Zumaia Guipúscoa
Oion Oyón/Oion Àlaba
Oka Muxika Biscaia
Okamika Gizaburuaga Biscaia
Okango Berriz Biscaia
Okariz San Millán/Donemiliaga Àlaba
Okina Bernedo Àlaba
Okoizta/Acosta Zigoitia Àlaba
Okondo (només municipi) Okondo Àlaba
Okondojena/Okondogoiena Okondo Àlaba
Olabarri Igorre Biscaia
Olabarri/Ollávarre Iruña de Oca/Iruña Oka Àlaba
Olabarrieta Mutriku Guipúscoa
Olabarrieta Oñati Guipúscoa
Olabarrieta/Barrietas (Las) Sopuerta Biscaia
Olabe Mendata Biscaia
Olaberria Olaberria Guipúscoa
Olabezar Ayala/Aiara Àlaba
Olaeta Aramaio Àlaba
Olakueta Berriz Biscaia
Olano Zigoitia Àlaba
Olaran Zegama Guipúscoa
Olarra Arantzazu Biscaia
Olabarrieta/Labarrieta Sopuerta Biscaia
Olaskoegia Aia Guipúscoa
Olatxua-Olabarri Arrieta Biscaia
Olatz Mutriku Guipúscoa
Olazabal Atxondo Biscaia
Olazabal Dima Biscaia
Ollávarre/Olabarri Iruña de Oca/Iruña Oka Àlaba
Ollerías/Ollerieta Legutio Àlaba
Oma Kortezubi Biscaia
Ondarroa Ondarroa Biscaia
Ondategi Zigoitia Àlaba
Onraita/Erroeta Arraia-Maeztu Àlaba
Onsoño Amurrio Àlaba
Oñarte Morga Biscaia
Oñati Oñati Guipúscoa
Opakua Agurain/Salvatierra Àlaba
Orbiso Campezo/Kanpezu Àlaba
Orconera (La) Ortuella Biscaia
Ordizia Ordizia Guipúscoa
Ordoñana/Erdoñana San Millán/Donemiliaga Àlaba
Ordorika Muxika Biscaia
Orduña/Urduña Urduña/Orduña Biscaia
Oreitia Vitòria Àlaba
Orendain Orendain Guipúscoa
Orexa Orexa Guipúscoa
Oria Lasarte-Oria Guipúscoa
Orio Orio Guipúscoa
Ormaetxe Muxika Biscaia
Ormaiztegi Ormaiztegi Guipúscoa
Ormaolamendi Azkoitia Guipúscoa
Ormijana Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
Oro Aretxabaleta Guipúscoa
Orobios (actualment Oromiño)

Oromiño Amorebieta-Etxano Biscaia
Oromiño (actualment San Marko)

Orozketa Iurreta Biscaia
Orozko (només municipi) Orozko Biscaia
Ortuella Ortuella Biscaia
Osinaga Hernani Guipúscoa
Osintxu Bergara Guipúscoa
Osma Mallabia Biscaia
Osma Valdegovía Àlaba
Otazu Vitòria Àlaba
Oteo Campezo/Kanpezu Àlaba
Oto Barren/Hueto Abajo Vitòria Àlaba
Oto Goien/Hueto Arriba Vitòria Àlaba
Otsiñaga (actualment Osinaga)

Otxandio Otxandio Biscaia
Otxaran Zalla Biscaia
Otzerimendi Zeanuri Biscaia
Ozaeta Barrundia Àlaba
Ozeka Ayala/Aiara Àlaba

Páganos Laguardia Àlaba
Pagoaga Hernani Guipúscoa
Pagoeta/Payueta Peñacerrada/Urizaharra Àlaba
Pando Karrantza Harana/Valle de Carranza Biscaia
Pando Trucios-Turtzioz Biscaia
Pandozales Balmaseda Biscaia
Paoaga (actualment Pagoaga)

Parkotxa-Barrionuevo Valle de Trapaga/Trapagaran Biscaia
Pasaia (només municipi) Pasaia Guipúscoa
Pasai Antxo Pasaia Guipúscoa
Pasai Donibane Pasaia Guipúscoa
Pasai San Pedro Pasaia Guipúscoa
Pasajes (nom castellÀ de Pasaia)
Paul Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
Paúles Karrantza Harana/Valle de Carranza Biscaia
Payueta/Pagoeta Peñacerrada/Urizaharra Àlaba
Gibelortzaga (San Pelaio) (abans Pelaio Deuna) Bermeo Biscaia
Peña (La)/Abusu Arrigorriaga Biscaia
Peñacerrada/Urizaharra Peñacerrada/Urizaharra Àlaba
Peñueco Balmaseda Biscaia
Picón Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena Biscaia
Pinedo Valdegovía Àlaba
Pipaón Lagrán Àlaba
Placencia de las Armas/Soraluze Soraluze-Placencia de las Armas Guipúscoa
Plaza Mendaro Guipúscoa
Plazea Zeanuri Biscaia
Plentzia Plentzia Biscaia
Pobeña Muskiz Biscaia
Pobes Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
Pontón (El)-Urarte Gordexola Biscaia
Portilla/Zabalate Zambrana Àlaba
Portua Hondarribia Guipúscoa
Portugalete Portugalete Biscaia
Portuondo-Basaran Mundaka Biscaia
Pozueta Muxika Biscaia
Presa Karrantza Harana/Valle de Carranza Biscaia
Puentelarrá/Zubilarra Lantarón Àlaba
Puerto (El) Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena Biscaia
Puntalea Hondarribia Guipúscoa
Putxeta Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena Biscaia

Quadra (La) Güeñes Biscaia
Quejana/Kexaa Ayala/Aiara Àlaba
Quejo Valdegovía Àlaba
Quintanilla de Valdegovía Valdegovía Àlaba
Quintanilla de la Ribera Ribera Baja/Erribera Beitia Àlaba

Ranero Karrantza Harana/Valle de Carranza Biscaia
Real Valle de Laminoria / Laminoriako Erret Harana Arraia-Maeztu Àlaba
Recalde (actualment Errekalde)

Regato (El)/Mespelerreka Barakaldo Biscaia
Larreineta Valle de Trapaga/Trapagaran Biscaia
Renteria (actualment Errenteria) Errenteria Guipúscoa
Renteria (actualment Errenteria) Gernika-Lumo Biscaia
Respaldiza/Arespalditza Ayala/Aiara Àlaba
Retes de Llanteno Ayala/Aiara Àlaba
Retes de Tudela Artziniega Àlaba
Ribas (Las) Sopuerta Biscaia
Ribera (actualment Erribera)

Ribera Valdegovía Àlaba
Ribera Alta/Erriberagoitia (només municipi) Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
Ribera Baja/Erribera Beitia (només municipi) Ribera Baja/Erribera Beitia Àlaba
Rigada (La) Muskiz Biscaia
Rioseco Karrantza Harana/Valle de Carranza Biscaia
Ribabellosa Ribera Baja/Erribera Beitia Àlaba
Ribaguda Ribera Baja/Erribera Beitia Àlaba
Róitegui/Erroitegi Arraia-Maeztu Àlaba
Romaña Trucios-Turtzioz Biscaia

Sabando Arraia-Maeztu Àlaba
Sabino Arana Igorre Biscaia
Salbatore Beasain Guipúscoa
Salcedo Lantarón Àlaba
Salinas de Añana/Gesaltza Añana Añana Àlaba
Salinillas de Buradón/Buradón Gatzaga Labastida Àlaba
Sallobente-Ermuaran Elgoibar Guipúscoa
Salmantón Ayala/Aiara Àlaba
Samaniego Samaniego Àlaba
San Agustin Elorrio Biscaia
San Andres (abans Ander Deuna) Bermeo Biscaia
San Andres Lazkoitiko (entitat absorbida) Iurreta Biscaia
San Antolin Derio Biscaia
San Anton Aulesti Biscaia
San Antonio Artziniega Àlaba
San Bartolome Busturia Biscaia
San Blas Tolosa Guipúscoa
San Cipriano Karrantza Harana/Valle de Carranza Biscaia
Sandamendi Gordexola Biscaia
San Esteban Karrantza Harana/Valle de Carranza Biscaia
San Esteban Tolosa Guipúscoa
San Esteban Galdames Galdames Biscaia
San Esteban Derio Derio Biscaia
Sanfuentes Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena Biscaia
San Gregorio Asteasu Guipúscoa
Sangrices Karrantza Harana/Valle de Carranza Biscaia
Sangroniz Loiu Biscaia
San Isidro Derio Biscaia
San Juan Atxondo Biscaia
San Juan Garai Biscaia
San Juan Igorre Biscaia
San Juan Muskiz Biscaia
San Juan Ubidea Biscaia
San Julián de Muskiz Muskiz Biscaia
San Kristobal Derio Biscaia
San Lorentzo Berriz Biscaia
San Lorentzo Elgoibar Guipúscoa
San Mames Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena Biscaia
San Mames Derio Biscaia
San Marko (abans Oromiño) Iurreta Biscaia
San Martin Asteasu Guipúscoa
San Martin Orozko Biscaia
San Martín de Carral Sopuerta Biscaia
San Migel Elgoibar Guipúscoa
San Miguel (actualment Dudea)

San Migel (abans Mikel Deuna) Bermeo Biscaia
San Miguel Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
San Miguel de Linares Artzentales Biscaia
San Millán/Donemiliaga (municipi) San Millán/Donemiliaga Àlaba
San Nicolas de Lastur (actualment Lastur)

San Pedro Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena Biscaia
San Pedro Elgoibar Guipúscoa
San Pedro Gernika-Lumo Biscaia
San Pedro Galdames Galdames Biscaia
San Pelaio Bakio Biscaia
San Prudentzio Getaria Guipúscoa
San Roke Elgoibar Guipúscoa
San Roman Muxika Biscaia
San Roman Okondo Àlaba
San Román de Campezo/Durruma Kanpezu Bernedo Àlaba
San Román de San Millán/Durruma San Millán/Donemiliaga Àlaba
Santa Barbara Hernani Guipúscoa
Santa Cruz Artzentales Biscaia
Santa Cruz de Campezo/Santikurutze Kanpezu Campezo/Kanpezu Àlaba
Santa Cruz del Fierro Berantevilla Àlaba
Santa Eulalia Kuartango Àlaba
Santa Juliana Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena Biscaia
Santa Katalina Garai Biscaia
Santa Koloma Artziniega Àlaba
Santa Luzia Igorre Biscaia
Santa Lutzia Tolosa Guipúscoa
Santa Maña (abans Arriaundi) Iurreta Biscaia
Santa Marina Errezil Guipúscoa
Santecilla Karrantza Harana/Valle de Carranza Biscaia
Santelices Muskiz Biscaia
Santiago Atxondo Biscaia
Santikurutze Kanpezu/Santa Cruz de Campezo Campezo/Kanpezu Àlaba
Santimami Zamudio Biscaia
Santio Erreka Aia Guipúscoa
Sant Sebastià Sant Sebastià Guipúscoa
Santurde Berantevilla Àlaba
Santurtzi Santurtzi Biscaia
Santxolopeztegi Oñati Guipúscoa
San Vicente de Arana/Done Bikendi Harana Harana/Valle de Arana Àlaba
San Vicente de Barakaldo Barakaldo Biscaia
Sarasola Artea Biscaia
Saratxaga Plentzia Biscaia
Saratxo Amurrio Àlaba
Sarria Berriz Biscaia
Sarria Zuia Àlaba
Segura Segura Guipúscoa
Semisarga Hondarribia Guipúscoa
Sendadiano Kuartango Àlaba
Senpere Lazkao Guipúscoa
Sertutxa Gatika Biscaia
Sestao Sestao Biscaia
Sierra Karrantza Harana/Valle de Carranza Biscaia
Sobrón Lantarón Àlaba
Sodupe Güeñes Biscaia
Sojo Ayala/Aiara Àlaba
Sojoguti Artziniega Àlaba
Solarte-Gallete Ispaster Biscaia
Solatxi Zeberio Biscaia
Sollano-Llantada Zalla Biscaia
Soloaran (abans Soluanes) Ispaster Biscaia
Sondika (només municipi) Sondika Biscaia
Sopela (només municipi) Sopela Biscaia
Sopuerta (només municipi) Sopuerta Biscaia
Sorabilla Andoain Guipúscoa
Soraluze/Placencia de las Armas Soraluze-Placencia de las Armas Guipúscoa
Soscaño Karrantza Harana/Valle de Carranza Biscaia
Subijana de álava/Subillana-Gasteiz Vitòria Àlaba
Subijana-Morillas Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
Subillana-Gasteiz/Subijana de álava Vitòria Àlaba
Suceso (El) Karrantza Harana/Valle de Carranza Biscaia
Sukarrieta Sukarrieta Biscaia

Telleriarte Legazpi Guipúscoa
Tertanga Amurrio Àlaba
Tobera Berantevilla Àlaba
Tobillas Valdegovía Àlaba
Tolosa Tolosa Guipúscoa
Torreauzo Oñati Guipúscoa
Tortura Kuartango Àlaba
Totorika Munitibar-Arbatzegi Gerrikaitz Biscaia
Traña-Matiena Abadiño Biscaia
Trapaga-Kauso Valle de Trapaga/Trapagaran Biscaia
Trapagaran/Valle de Trápaga Valle de Trapaga/Trapagaran Biscaia
Traslaviña Artzentales Biscaia
Traslosheros Artzentales Biscaia
Trasponte/Trespuentes Iruña de Oca/Iruña Oka Àlaba
Triano Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena Biscaia
Triano Ortuella Biscaia
Trobika Mungia Biscaia
Trokoniz Iruraiz-Gauna Àlaba
Trucios (només municipi) Trucios-Turtzioz Biscaia
Tuesta Valdegovía Àlaba
Turiso Lantarón Àlaba
Tuyo Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
Txabarri Galdames Biscaia
Txakale Muxika Biscaia
Txarama Leaburu Guipúscoa
Txatxarramendi Sukarrieta Biscaia
Txikierdi Usurbil Guipúscoa
Txintxetru San Millán/Donemiliaga Àlaba
Txipio Plentzia Biscaia

Uarka Arratzu Biscaia
Ubera Bergara Guipúscoa
Ubidea (només municipi) Ubidea Biscaia
Ubilla-Urberuaga Markina-Xemein Biscaia
Udala Arrasate/Mondragón Guipúscoa
Ugalde Okondo Àlaba
Ugaldeguren (Santimami) Derio Biscaia
Ugaldeguren (Santimami) Zamudio Biscaia
Ugaldetxo Oiartzun Guipúscoa
Ugao-Miraballes Ugao-Miraballes Biscaia
Ugaran Amoroto Biscaia
Ugarana Dima Biscaia
Ugarte Amezketa Guipúscoa
Ugarte Artea Biscaia
Ugarte Gatika Biscaia
Ugarte Gordexola Biscaia
Ugarte Muxika Biscaia
Ugarte Valle de Trapaga/Trapagaran Biscaia
Ugarte Goikoa Muxika Biscaia
Ugartemendi Beasain Guipúscoa
Ugeraga Sopela Biscaia
Ullíbarri-Arana/Uribarri Harana Harana/Valle de Arana Àlaba
Ullibarri-Arrauza Vitòria Àlaba
Ullibarri de los Olleros/Uribarri Nagusia Vitòria Àlaba
Ullíbarri-Gamboa Arrazua-Ubarrundia Àlaba
Ullibarri-Jauregi/Uribarri-Jauregi San Millán/Donemiliaga Àlaba
Ullibarri-Viña/Uribarri-Dibiña Vitòria Àlaba
Unamuntzaga Etxebarria Biscaia
Uncella (actualment Untzilla)

Unda Muxika Biscaia
Undurraga Zeanuri Biscaia
Untxigoiti Muxika Biscaia
Untzilla Aramaio Àlaba
Unza Urkabustaiz Àlaba
Uparan Areatza Biscaia
Upazan Asteasu Guipúscoa
Urabain Asparrena Àlaba
Urarte Bernedo Àlaba
Urazamendik Mutriku Guipúscoa
Urberuaga Forua Biscaia
Urbi Basauri Biscaia
Urbina Legutio Àlaba
Urbina Basabe Kuartango Àlaba
Urbina Eza Kuartango Àlaba
Urdaiaga Usurbil Guipúscoa
Urdaneta Aia Guipúscoa
Urduliz (només municipi) Urduliz Biscaia
Urduña/Orduña Urduña/Orduña Biscaia
Uresarantze Gorliz Biscaia
Uria Larrabetzu Biscaia
Uribarri Aramaio Àlaba
Uribarri Arrankudiaga Biscaia
Uribarri Oñati Guipúscoa
Uribarri-Dibiña/Ullibarri-Viña Vitòria Àlaba
Uribarri Harana/Ullíbarri-Arana Harana/Valle de Arana Àlaba
Uribarri-Jauregi/Ullibarri-Jauregi San Millán/Donemiliaga Àlaba
Uribarri Kuartango Kuartango Àlaba
Uribarri Nagusia/Ullibarri de los Olleros Vitòria Àlaba
Uribarri-Zabaleta Nabarniz Biscaia
Uribe Zeanuri Biscaia
Urigoiti Orozko Biscaia
Uriondo Zeberio Biscaia
Urioste Ortuella Biscaia
Urizaharra/Peñacerrada Peñacerrada/Urizaharra Àlaba
Urizar Lemoiz Biscaia
Urkabustaiz (només municipi) Urkabustaiz Àlaba
Urkiola Abadiño Biscaia
Urkizaur Bakio Biscaia
Urkizu Igorre Biscaia
Urkizu Tolosa Guipúscoa
Urnieta Urnieta Guipúscoa
Urrejola (actualment Urruxola)

Urresti Gatika Biscaia
Urrestieta/Avellaneda Sopuerta Biscaia
Urrestilla Azpeitia Guipúscoa
Urretxu Urretxu Guipúscoa
Urrexola Oñati Guipúscoa
Urriola Aulesti Biscaia
Urrunaga Legutio Àlaba
Urrutia Amoroto Biscaia
Urteta Zarautz Guipúscoa
Urtsuaran Idiazabal Guipúscoa
Urturi Bernedo Àlaba
Usabal Tolosa Guipúscoa
Usansolo Galdakao Biscaia
Usparitxa Muxika Biscaia
Usurbil Usurbil Guipúscoa
Uzkiano Urkabustaiz Àlaba

Valdegovía (només municipi) Valdegovía Àlaba
Valderejo Valdegovía Àlaba
Valle Abanto y Ciérvana/Abanto Zierbena Biscaia
Valle de Arana/Harana (només municipi) Harana/Valle de Arana Àlaba
Valle de Trapaga/Trapagaran Valle de Trapaga/Trapagaran Biscaia
Valluerca Valdegovía Àlaba
Veneras (actualment Meatzerreka)

Vildosolo (actualment Bildosola)

Villabezana Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
Villabona Villabona Guipúscoa
Villabuena de álava/Eskuernaga Villabuena de álava/Eskuernaga Àlaba
Villachica Okondo Àlaba
Villafranca Vitòria Àlaba
Villafría Bernedo Àlaba
Villaluenga Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
Villamaderne Valdegovía/Gaubea Àlaba
Villamanca Kuartango Àlaba
Villamardones Valdegovía/Gaubea Àlaba
Villambrosa Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
Villanañe Valdegovía/Gaubea Àlaba
Villanueva de Valdegovía/Gaubea Valdegovía/Gaubea Àlaba
Villaño (Cerca de)/Bilañoko Esparrua Urduña/Orduña Biscaia
Villar (El) Santurtzi Biscaia
Villaverde Lagrán Àlaba
Víllodas/Biloda Iruña de Oca/Iruña Oka Àlaba
Viloria Erriberagoitia/Ribera Alta Àlaba
Viñaspre/Binasperi Lanciego/Lantziego Àlaba
Vírgala Mayor/Birgara Goien Arraia-Maeztu Àlaba
Vírgala Menor/Birgara Barren Arraia-Maeztu Àlaba
Vitòria Vitòria Àlaba
Vitoria-Gasteiz (vg. Vitòria)


Yécora/Iekora Iekora/Yécora Àlaba
Yurre Olaberria Guipúscoa
Yurre/Ihurre Vitòria Àlaba

Zabala-Belendiz Arratzu Biscaia
Zabalate/Portilla Zambrana Àlaba
Zabale Muxika Biscaia
Zabaloetxe Loiu Biscaia
Zabalondo Mungia Biscaia
Zaitegi Zigoitia Àlaba
Zalbidea Urduliz Biscaia
Zaldibar Zaldibar Biscaia
Zaldibia Zaldibia Guipúscoa
Zaldu Gordexola Biscaia
Zalduondo Zalduondo Àlaba
Zalla (només municipi) Zalla Biscaia
Zallo Gernika-Lumo Biscaia
Zambrana Zambrana Àlaba
Zamudio (només municipi) Zamudio Biscaia
Zangroiz Loiu Biscaia
Zangroiz Sondika Biscaia
Zañartu Oñati Guipúscoa
Zaramillo Güeñes Biscaia
Zaratamo Zaratamo Biscaia
Zarate Zuia Àlaba
Zarautz Zarautz Guipúscoa
Zarimutz Eskoriatza Guipúscoa
Zeanuri (només municipi) Zeanuri Biscaia
Zeberio (només municipi) Zeberio Biscaia
Zegama Zegama Guipúscoa
Zehatz Aizarnazabal Guipúscoa
Zeinka-Zearregi Ziortza-Bolibar Biscaia
Zekuiano/Cicujano Arraia-Maeztu Àlaba
Zelaia Arantzazu Biscaia
Zelaia Mendexa Biscaia
Zelaieta Gautegiz Arteaga Biscaia
Zerain Zerain Guipúscoa
Zerio Vitòria Àlaba
Zestafe Zigoitia Àlaba
Zestoa Zestoa Guipúscoa
Zibiaur Orozko Biscaia
Zigoitia Zigoitia Àlaba
Zikuñaga Hernani Guipúscoa
Zilloniz Muxika Biscaia
Zimizarga Hondarribia Guipúscoa
Ziorraga Zuia Àlaba
Ziortza-Bolibar (només municipi) Ziortza-Bolibar Biscaia
Ziriano Arrazua-Ubarrundia Àlaba
Zizurkil Zizurkil Guipúscoa
Zollo-Elexalde Arrankudiaga Biscaia
Zuaza/Zuhatza Ayala/Aiara Àlaba
Zuazo de San Millán/Zuhatzu Donemiliaga San Millán/Donemiliaga Àlaba
Zuazo de Vitoria/Zuhatzu Vitòria Àlaba
Zuazola Barrundia Àlaba
Zubero Aulesti Biscaia
Zubialde Zeberio Biscaia
Zubialdea Aizarnazabal Guipúscoa
Zubiate Arratzu Biscaia
Zubiaur Bakio Biscaia
Zubiaur Orozco Biscaia
Zubierreka Lazkao Guipúscoa
Zubieta Sant Sebastià Guipúscoa
Zubieta Gordexola Biscaia
Zubieta Usurbil Guipúscoa
Zubilarra/Puentelarrá Lantarón Àlaba
Zubillaga Lantarón Àlaba
Zubillaga Oñati Guipúscoa
Zudubiarte Okondo Àlaba
Zugastieta Muxika Biscaia
Zuhatza/Zuaza Ayala/Aiara Àlaba
Zuhatzu/Zuazo de Vitoria Vitòria Àlaba
Zuhatzu Donemiliaga/Zuazo de San Millán San Millán/Donemiliaga Àlaba
Zuhatzu Kuartango Kuartango Àlaba
Zuia (només municipi) Zuia Àlaba
Zuluaga Arrankudiaga Biscaia
Zumaia Zumaia Guipúscoa
Zumarraga Zumarraga Guipúscoa
Zumeltzu Vitòria Àlaba
Zurbano/Zurbao Arrazua-Ubarrundia Àlaba
Zurbano Gatika Biscaia
Zurbao/Zurbano Arrazua-Ubarrundia Àlaba
Zurmo Gatika Àlaba
Segueix-nos a...